AKTIVITY NAŠICH DETÍ

Filtrované položky podľa dátumu: apríl 2018

Zelený deň

Zverejnené v AKTIVITY

Deti v MŠ mali v utorok 10.4.2018 "Zelený deň" - v priebehu, ktorého sa deti zoznámili so zelenými predmetmi s ktorými sa stretávajú bežne v živote. Pre túto príležitosť si obliekli zelené oblečenie. Počas celého dňa vytrhávali kúsky papiera a lepili na vetvičky, vyrábali kohútikov, futbalové lopty a žabky. Zoznámili sa so zelenými rastlinamia bylinkami, ktoré práve rastú. Zelený deň bol pre deti veľmi inšpiratívny.

Čítať ďalej...

Pletenie korbáčov

Zverejnené v AKTIVITY

V predveľkonočnom odbobí nás navšívil všetkým dobre známy ujo Ľubo, aby ukázal a priblížil deťom tradíciu pletenia korbáčov. Vysvetlil z koľkých prútov sa korbáč pletie, akými technikami. Deti si pletenie aj vyskúšali a zistili, že to vôbec nie je také jednoduché, ako to vyzeralo a že ich malinké rúčky sú ešte slabé. Za to radosť z upleteného korbáča, ktorý vznikol v ujových rukách bola veľká.   

Čítať ďalej...

Marec mesiac kníh

Zverejnené v AKTIVITY

Predškolský vek je vekom rozprávok. V snahe čo najviac priblížiť deťom knihy je naše každodenné čítanie pred spaním a vo voľnom čase.  Prostredníctvom kníh sa dieťa stáva dobrým poslucháčom, zažíva veľa neopakovateľných chvíľ plných pohody, zvedavosti, čara, porozumenia a zblíženia, rozvíja sa jeho citový život, vyjadrovacie schopnosti, obohacuje sa jeho poznanie, kladie sa základ čitateľskej gramotnosti a nadobúda vzťah ku knihe.

Aj my v našej škôlke sme mesiac marec venovali knihám - zriadili sme si výstavky najobľúbenejších kníh, ktoré deti priniesli z domu a z ktorých sme si čítali. Taktiež sme navštívíli knižnicu, kde pani knihovníčka vysvetlila deťom ako sa knihy zapožičiavajú. Pani Evka prišla deťom prečítať zo svojich najobľúbenejších destkých kníh aj k nám do škôlky.   

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála