AKTIVITY NAŠICH DETÍ

Filtrované položky podľa dátumu: jún 2017

Rozlúčková slávnosť predškolákov

Zverejnené v AKTIVITY

Čas neúprosne letí vpred a nastal opäť koniec školského roka a čas rozlúčky s predškolákmi, ktorí opustia MŠ a v septembri nastúpia do prvého ročníka ZŠ. Po úvodnom príhovore pani riaditeľky, ktorá sa v mene celého kolektívu MŠ rozlúčila a popriala predškolákom veľa úspechov v ZŠ sa odovzdávali deťom osvedčenia a darčeky na pamiatku a spomienku na MŠ. Naši jedenásti predškoláci sa rozlúčili so svojimi kamarátmi pekným rozlúčkovým programom.  Po úvodnej časti nechýbalo ani sladké občerstvenie vo forme chutných koláčikov, ktoré napiekli mamičky predškolákov. Naši už budúci žiaci zažili nezabudnuteľné popoludnie, ktorým sa pre ne končí čas " iba hrania" a začína čas učenia a zodpovedosti za svoje dosiahnuté vedomosti a zručnosti. 

Tak veľa šťastia budúci prváci..

Čítať ďalej...

Žltý deň - polícia v našej škôlke

Zverejnené v AKTIVITY

Včerajší deň bol nielen v znamení letnej žltej farby, ale v tento deň si detičky priniesli do škôlky odrážadlo, kolobežku alebo bicykel a navštívili nás príslušníci policajného zboru, aby deti poučili ako bezpečne jazdiť a predchádzať úrazom cez prázdniny a čo majú dodržiavať. Ujovia policajti priniesli deťom darčeky - pracovné zošity a rozprávali sa čo je správne a čo nesprávne. Mali možnosť prezrieť si všetky pomôcky ktoré ujovia policajti nosia pri sebe a vysvetlili deťom na čo im slúžia. Deťúrencom sa nesmierne páčila jazda v húkajúcich a blikajúcich policajných autách. A to či detičky pozorne počúvali si ujovia policajti skontrolovali spoločnou jazdou okolo kostola. Na záver si ujovia policajti vyslúžili veľké " Ďakujeme" a potlesk. 

Čítať ďalej...

Školský výlet

Zverejnené v AKTIVITY

A prišiel ten dlho očakávaný deň na ktorý sme sa všetci veľmi tešili - deň kedy sme išli na školský výlet. Deťom žiarili očká už pri nástupe do autobusu. Naša cesta najprv smerovala na NDS do Behároviec kde nás sprevádzal ujo Marcel a poukazoval nám všetky dopravné prostriedky, ktoré zabezpečujú údržbu na diaľnici a v tuneli. Chlapci ani nedýchali od úžasu z toľkých áut. Nasledovalo malé občerstvenie v priestoroch NDS a naša cesta pokračovala na farmu do Hodkoviec. Tam nás už pri vtupe vítali psíkovia. Aj keď nám počasie neprialo detičky sa povozili na koníkoch za doprovodu pani majiteľky a potom sme si pochutili na výbornom guľáši, ktorý nám pripravili na farme. Po obede sme si ešte prezreli zvyšok farmy a zvieratká ktoré na nej žijú. A keďže sa nám počasie umúdrilo naša cesta smerovala na zmrzlinu do Spišského Podhradia a na Saláš, kde sa deťúrence dosýta vyšantili a vyskákali. Plní zážitkov a ešte stále nie unavení sme sa za spevu v autobuse vrátili do materskej škôlky.

Čítať ďalej...

Sférické kino

Zverejnené v AKTIVITY

Dnes 5.júna ráno k nám prišlo sférické kino z Košíc - objav s nami svet, ktorý nás obklopuje. Sférické kino je nový spôsob vzdelávania pre deti i dospelých. Deti sa ocitli vo vnútri kupoly a v zázračnom priestore sa cítili ako keby boli priamo na dne oceána. Deti sledovali projekciu s názvom - Zázračný korálový útes , kde sa spoločne s jeho obyvateľmi vydali na dobrodružnú plavbu na jeho záchranu. Hlavní hrdinovia filmu, pilir Jake a rybička Drobček, museli zistiť, ako zachrániť zázračný korálový útes. Deti zažili niečo nové čo doteraz nevideli a nezažili.

Čítať ďalej...

Športová olympiáda detí MŠ

Zverejnené v AKTIVITY

26.mája sa tri dievčatá - Bianka Farkašovská, Viktória Macejková, Emmka Širillová a traja chlapci - Damián Okuľár, Šimon Šabľa, Samko Bendík zo staršej skupiny pod vedením pani učiteľky D. Farkašovskej zúčastnili športovej olympiády detí MŠ v Hrabušiciach. Deti súťažili v behu na 20 m, skoku do diaľky a hode kriketovou loptičkou. Vďaka Bianke Farkašovskej sme získali 1. miesto a zlatú medajlu v hode kriketovou loptičkou. Celkovo sa naša škôlka umiestnila na 8. mieste. Za vzornú reprezentáciu ďakujeme a blahoželáme k úspechom.

Čítať ďalej...

Stavanie mája

Zverejnené v AKTIVITY

Tak ako to už býva v našej obci zvykom koncom mája mládenci stavajú jamníckym dievčatám máje. Aj naši chlapci v škôlke postavili malým slečnám máje. Pri tom si spievali pieseň Máj, máj, máj zelený.....  a dievčence zdobili máje stužkami. Takou formou sme si pripomenuli náš regionálny zvyk.

Čítať ďalej...

MDD

Zverejnené v AKTIVITY

Nie je nič krajšie ako vidieť rozžiarené detské očká...... Vo štvrtok 1. júna od rána žiarili očká všetkým deťom a boli nedočkavé aké prekvapenia na nich čakajú. Počasie nám prialo a oslava začala spoločným tancom na školskom dvore po ktorom sme privítali maskota - šaša jaša z ktorého mali deti veľkú radosť. Detičky čakalo kreslenie na tvár, množstvo súťaží, občerstvenie a sladučká cukrová vata. Vytancovali sme sa dosýta, vyzabávali a na záver sme vypustili balóny z čoho mali deti asi najväčšiu radosť. Takto sme oslávili ich veľký sviatok.

Čítať ďalej...
Prihláste sa k odberu tohto RSS kanála